Tento eshop využívá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie a bez jejich použití není schopen fungovat. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Stiskem křížku v pravém rohu - rozumím.
X
počet produktů: 0
cena: 0 Kč
Kontaktní formulář
chci zaslat dotaz
Odběr novinek

Přihlásit k odběru

Možnosti plateb
Heureka.cz - Porovnání cen a srovnání produktů z internetových obchodů
  

 

Produkty v akci
UMAX VisionBook 12Wa PEN (UMM200V22)
původní cena: 8 656 Kč
8 396 Kč
ANNO 2070 Kompletní edice (PC)
původní cena: 309 Kč
284 Kč
původní cena: 268 Kč
220 Kč
Nejnovější produkty
Far Cry 5 (PC)
1 499 Kč
Far Cry 5 (XONE)
1 699 Kč
Far Cry 5 (PS4)
1 699 Kč

Recyklační poplatky

      KFOBCHOD.cz,KF internetový obchod-Internetový nákupní park se zárukou

 

Příspěvek na historické elektrozařízení - Recyklační poplatky

 

 

   Od 13.8.2005 platí novela zákona č. 185/2001 Sb. o odpadech, která přináší změny především ve zpětném odběru elektrozařízení a příspěvku na historické elektrozařízení. Tento zákon se týká všech dovozců, výrobců, ale i prodejců. Prodejci elektrospotřebičů nejsou podle názoru Ministerstva životního prostředí povinni převzít od zákazníka starý spotřebič přímo na prodejně. Povinností maloobchodního prodejce je přesně informovat zákazníka o sběrných místech. Lze mít přímo na prodejně vystavený seznam sběrných dvorů blízko místa prodejny nebo lze tuto informaci pomoci vyhledat na stránkách :

 Ministerstva životního prostředí (http://www.env.cz/) nebo na stránkách kolektivních systémů - ELEKTROWIN (http://www.elektrowin.cz/ - domácí elektrospotřebiče), ASEKOL (http://www.asekol.cz/ - elektronika, IT technika), případně REMA (http://www.remasystem.cz/), EKOLAMP (http://www.ekolamp.cz/ - osvětlovací technika), ECOBAT ((http://www.ecobat.cz/ - přenosné baterie).

 

  V rámci novelizace zákona musí dovozce nebo výrobce účtovat tzv. recyklační příspěvek vybíraný na historická elektrozařízení. Tato částka je určená k financování zpětného odběru, zpracování, využití a odstranění použitého elektrozařízení pocházejícího z domácnosti, které bylo uvedeno na trh do 13. 8. 2005. Je tedy určen i na zpětný odběr a další nakládání s použitým elektrozařízením uvedeným na trh dnes již neexistujícími výrobci, dovozci, prodejci apod.

 

  Dovozci a výrobci mají možnost výši příspěvku uvádět na svých dokladech. Předpokládá se, že každý výrobce tuto možnost využije. Konečná cena výrobků ( elektrozařízení ) již zahrnuje recyklační příspěvek, příspěvek není uváděn odděleně.